Autofabrikant Audi heeft tijdens de Google I/O Developer Conference aangekondigd dat het Android gaat integreren in hun toekomstige wagens. Het is een wereldprimeur die nieuwe perspectieven opent van multimediadiensten in auto’s.
Het is de Q8 sport concept die Audi tentoonstelt en is voorzien van diensten zoals Spotify, Google Play Music en Google Assistent. Om te navigeren kan er gebruik worden gemaakt van Google Maps. Die worden allemaal weergegeven op het grote touchscreen van het instrumentenbord. De informatie wordt ook weergeven in de Virtual cockpit, in het directe blikveld van de bestuurder. Het is voor het eerst dat de diensten in het merkspecifieke infotainmentsysteem zijn ingebouwd.
Toekomstmuziek
Android heeft 1,4 miljard actieve gebruikers. Daarmee is het het meest populaire mobiele platform. De expertise en creativiteit van de open Android-gemeenschap kan de ontwikkeling van meer applicaties versnellen. Indien ze aan de eisen van Audi en Google voldoen, kunnen ze deel gaan uitmaken van de nieuwe wagens. Het geïntegreerde Android-systeem stelt de gebruiker in staat om de volledige wereld aan smartphone-apps in de wagen te gebruiken.