Wie een Rolex wil moet daarvoor al snel een paar duizend euro neertellen. Dat is lang werken voor iets dat alleen de tijd en datum toont. Maar wie zo’n ding rond zijn pols heeft, krijgt blikken van overal. Er zijn slechts enkelen die zich zulke dure horloges kunnen veroorloven. En dan hebben we het niet over de namaak die voor een habbekrats op markten in het zuiden te vinden is. Toch zijn er Rolexen te koop die ‘slechts’ één tot drie maandlonen kosten.
1. Rolex Oyster Perpetual ref. 114200
De Oyster is een klassiek horloge met witte wijzerplaten en een look die niet meteen aan een peperdure Rolex doet denken. Desondanks kost het iets meer dan 3600 euro. Weinig extra’s en zelfs geen datumaanduiding. Je betaalt hier dus puur voor de naam.
2. Rolex Datejust ref. 116200
Een stuk mooier en moderner is de Datejust. Het combineert modern en klassiek met een 36mm Oyster-kast en Romeinse, witte wijzerplaat. Op de drie kan je, in vergelijking met de Oyster, wél de datum aflezen. Die aanduiding staat op de plaats van de drie. Twijfel je er serieus aan om er eentje aan te schaffen, dan is dit een erg goede keuze. Misschien zelfs de beste.
3. Rolex Explorer ref. 214270
Ook een leuke. Voor 4400 euro ben je eigenaar van een sport-Rolex. De Explorer is roestvrij en de donkere wijzerplaat zorgt voor een sportieve look.