Dat Duvel een van de bekendste bieren ter wereld is, is algemeen geweten. Tijdens de World Beer Awards in Londen, werd dat nog maar eens duidelijk. De jury deelde zeven medailles uit aan onze Puurse, Belgsische trots. De hoofdprijs ging naar Liefmans Goudenband, dat werd gekroond tot beste donker bier ter wereld.
De Worls Beer Awards is één van de meest prestigieuze bierwedstrijden wereldwijd. Met een jury samengesteld uit internationale experts, is hierop prijzen pakken alleen weggelegd woor de allergrootsten. Moortgat ging aan de haal met maar liefst zeven prijzen. Drie gouden medailles en twee bronzen.
Goud voor Liefmans
De Thiam onder de bieren. Liefmans Goudenband viel flink in de smaak bij de juryleden, want het mag zich trots beste donker bier van de wereld noemen. Het bruinrode kriekenbier wordt gemaakt in oude kuipen van gemengde gisting, waarna het vier tot twaalf maanden verder mag rijpen in de kelders. Net als wijn wordt het bier alleen maar beter met de jaren.
Hieronder vind je een overzichtje van de prijzen uitgedeeld aan bieren van de Puurse brouwerij.
1. Liefmans Goudenband
World’ Best Style Winner & Country Winner – Style : Dark Beer ‘Oud Bruin’
2. Duvel Barrel Aged
Gold Medal – Style : Flavoured Beer – Wood Aged
3. Vedett Extra White
Gold Medal – Style : Wheat Beer – Belgium Style Witbier
4. Vedett Extra IPA
Gold Medal – Style : Pale Beer – IPA
5. Chouffe Soleil
Country Winner – Style : Pale Beer – Seasonal
6. Liefmans Yell’Oh
Bronze Medal – Style : Flavoured Beer – Fruit & Vegetable
7. Triple d’Anvers
Bronze Medal – Style : Pale Beer – Belgium Style Tripel