Daniel Craig kruipt voor de laatste keer in het strakke pak van agent 007. Of in het geval van No Time to Die: in zwemshort, terwijl hij geniet van zijn pensioenin de zon. No Time to Die is vanaf heden beschikbaar op DVD en Blu-ray. Pieter Kesselaers
Laten we met de deur in huis vallen: No Time to Die is de één van de beste James Bond-films. De absolute liefhebbers zien alleen Casino Royale, Goldfinger en Skyfall voorgaan. Acteur Daniel Craig ziet dat graag gebeuren, want zo kan hij een hoofdstuk in schoonheid afsluiten. Hij is overigens de langst diende 007 uit de geschiedenis van de populaire filmreeks. Verder hebben de makers nog een reden tot feesten: No Time to Die is de vijfentwintigste officiële Bond-film.
Terwijl James Bond geniet van een rustig leventje met zijn vrouw Madeleine (wie voor het eerste leerde kennen in Spectre) op het eiland Jamaica en zijn zwarte pak ingeruild heeft voor een strandoutfit, schuilt het gevaar alweer om de hoek. Een oude vriend komt op de proppen met de vraag een ontvoerde wetenschapper te bevrijden.
Bond op z’n best
En James Bond zou James Bond niet zijn als die zoektocht gepaard gaat met aanwezigheid van mysterieuze schurken en hoogtechnologische snufjes. Een briljante cinematische vertoning die tot de nok gevuld is met actie kan je ook nu opnieuw verwachten. Ja, de wetten van de zwaartekracht worden serieus op de schop genomen en onze favoriete agent lijkt meer weg te hebben van een superheld uit Marvel dan een man van vlees en bloed.
No Time to Die brengt een herkenbaar verhaal, met prachtige decors en waanzinnige stunts. Dit is James Bond op zijn allerbest en we moeten de critici gelijk geven: dit is het beste deel in jaren. Ook het einde zal je niet onberoerd laten.
Regie: Cari Joji Fukunaga | Scenario: Neil Purvis, Robert Wade, Cary Joji Fukunaga en Phoebe Waller-Bridge | Cast: Daniel Craig (James Bond), Léa Seydoux (Madeleine Swann), Lashana Lynch (Nomi), Ralph Fiennes (M), Ben Whishaw (Q), Naomie Harris (Moneypenny), Rami Malek (Lyutsifer Safin), Christoph Waltz (Ernst Stavro Blofeld), Jeffrey Wright (Felix Leiter), Billy Magnussen (Logan Ash), e.a.